(Ne)vhodné dárky

(Ne)vhodné dárky

Nikdo není neomylný a možná jste pod stromečkem našli i dárky, které jsou moc malé, dlouhé, upnuté, nelíbivé barvy, nevhodné nebo zkrátka víte, že je nevyužijete. A teď přichází na řadu okřídlené: Kam s nimi?


Město a elektroodpad

Město a elektroodpad

Česká republika má v evropském měřítku vcelku dobře propracovaný systém zpětného odběru materiálů, které lze díky sběru následně zpracovat, recyklovat a vrátit do oběhu. Využíváte tyto možnosti?


Zahradničení ve městě

Zahradničení ve městě

Malou "zahrádku" si dnes můžeme zřídit i na parapetu. V článku přinášíme možnosti pěstování ve městě. Kde pěstujete a jak zkracujete cestu od "farmáře" na vidličku vy?


"Odpad" & zdroje

"Odpad" & zdroje

Pro jednoho odpad, pro jiného cenná druhotná surovina. To platí i pro odřezky či slupky ovoce a zeleniny, kávovou sedlinu, čajové sáčky (pokud nejsou z plastu), tvrdé pečivo a další organický odpad z kuchyně. Využijte jejich potenciál pro sebe.


Nákupy bez obalu

Nákupy bez obalu

V domácích podmínkách je možné vyrobit (a vypěstovat) spoustu věcí:od jídla přes kosmetiku až po dětské hračky. Nakupování se ale i přesto zcela nevyhneme. Jenže i takový nákup může být šetrný k životnímu prostředí. V článku přinášíme malé shrnutí možností, jak snižovat obalový materiál a odpad v podstatě každý den.